Автор Тема: Граматика  (Прочетена 439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Imago

• Домакин
  • Вивекин
  • Публикации: 1055
    • Профил
Граматика
« -: 17 декември 2019 11:06:39, вторник »
1. Учебници и пособия за начинаещи. На английски.

2. Словоформи (склонение и спрежение).
Санскрит / Репринтно издание на два учебника:

1. «Руководство к изучению санскрита, составленное проф. московского университета В.О.Миллером, проф. киевского университета Ф.И.Кнауэром». СПб., 1891; 2. Г.Бюлер. «Руководство к элементарному курсу санскритского языка». Перевод под редакцией профессора Ф.И.Щербатского. Стокгольм, 1923 / Вступительная статья Е.П.Островской и В.И.Рудого. СПб.: «Лань», 1999. (Серия «Мир культуры, истории и философии»). 480 с.
Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
0888 07 56 14

Неактивен Павли Панев

• Шравак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: Граматика
« Отговор #1 -: 1 октомври 2020 09:36:40, четвъртък »
Здравейте г-н Градинаров! Бих искал да коментираме въпроса с преводи от ведически санскрит, но едва ли ще е уместно да занимаваме аудиторията на форума с тези проблеми. Мисля, че за Вас ще представлява интерес постигнатите от мене резултати по дешифрирането на редица думи и звукосъчетания съставени на ведически санскрит. Правя анализи, хипотези и опити за доказване или отхвърляне на хипотезите си вече 18 години. Mисля, че съм постигнал сериозни резултати и бих искал да станат достояние на по-широк кръг от хора. Особено това би било полезно за хора занимаващи се с йога. Запознат съм с негативното ви отношение към йога и предполагам, че това се дължи на практиките основани на неточни преводи. Ако проявите интерес може коментара да се проведе чрез лична кореспонденция. Моят адрес е: micro2@mail.bg.