Това е нова тема, която смятам да отворя. Това е отново една "революционна" концепция, що се отнася до западния начин на мислене. Това, което се нарича "грях" на запад, е доста доста по различно от това, което се разбира под грях на изток. Разбира се, обикновеният човек в Индия знае за "греха" толкова, колкото и западнякът, разлика няма. Но когато се говори от името на Веданта или будизма, или пък Йога, тогава нещата са съвсем други.
Преди да изложа основната идея за "грях" - ПАПА, искам да направя един експеримент, предлагам, който иска, да изложи кратко своето разбиране по този въпрос. Или поне да се замисли върху това понятие. Разбира се, ако знаете отговора наготово, по добре е да не го казвате направо, за да оставим другите да се замислят.
Всъщност концепцията за греха е почти толкова революционна за западняка, колкото и концепцията за любовта. За мен специално беше почти шокиращо и аз отказвах да я приема доста време, може би с месеци
Но отново всичко е въпрос на свободна мисъл, на здрав разум, стремеж да се върви към абсолютната истина.
ПП. Пак ще повторя, това са изключително важни понятия. Ако те не се разберат в дълбочина, никога не може да се постигне просветление! Просветлението идва с правилната практика, а правилната практика идва от правилното прилагане на основните принципи. Човек не може да прочисти съзнанието си, ако не знае и не разбира тези неща. Как ще практикува Карма Бхакти и Джняна Йога, които са съставките на Крия ЙОГА, ако той не знае какво е щастие, любов, страдание, грях, свобода и т.н. Това е все едно да се движи човек със завързани очи, без да знае дори къде иска да отиде.